Nederlands English

Persoonscertificatie PE-elektromoflassen

Het aanleggen van een kwalitatief goed leidingsysteem valt slechts te realiseren door gebruik te maken van goede materialen en gereedschappen én door de inzet van vakbekwaam personeel.
QSC heeft een persoonscertificatie ontwikkeld voor vakbekwaam personeel voor PE-elektromoflassen. Een PE-elektromoflasser met dit certificaat is in staat om elektromoflassen te vervaardigen van hoge kwaliteit. Het certificatietraject 'PE-elektromoflassen - elektromoflassen in buizen en hulpstukken' van QSC is erkend door de Stichting Certificatieregeling Kabelinfrastructuur en Buizenlegbedrijven (Stichting CKB). Daarmee is de kwaliteit van dit certificatietraject aangetoond en gegarandeerd.

elektromoflassenCertificatietraject
Het certificatietraject 'PE-elektromoflassen - elektromoflassen in buizen en hulpstukken' bestaat uit vier onderdelen:
  • zelfstudie aan de hand van een door QSC toegestuurd studieboek;
  • een theorie- en praktijkinstructie waarin de deelnemers vertrouwd worden gemaakt met alle aspecten die te maken hebben met het vervaardigen van elektromoflassen in PE-buizen en hulpstukken;
  • een theorie- en een praktijkexamen waarmee de vakbekwaamheid van de deelnemers door onafhankelijke deskundigen wordt vastgesteld;
  • een beproeving in een onafhankelijk en geaccrediteerd laboratorium van de tijdens het praktijkexamen vervaardigde elektromoflassen volgens de eisen van de VM 102.

Certificaat

Indien de deelnemer alle drie de onderdelen van het certificatietraject (theorie- en praktijkexamen en de laboratoriumtest) positief heeft afgerond, ontvangt hij het certificaat PE-elektromoflassen en een persoonsgebonden laspas. Dit certificaat en de bijbehorende laspas hebben een geldigheidsduur van drie jaar. Verlenging van de certificatie na drie jaar is mogelijk op basis van aantoonbaar opgebouwde ervaring gedurende de geldigheidstermijn van het certificaat.